Zabiegi

na ciało


Rewitalizacja skóry szyi i dekoltu


Odmłodzenie dłoni

Rewitalizacja szyi i dekoltu

Jeśli szukasz zabiegu, który poradzi sobie z wiotką, pomarszczoną skórą szyi i dekoltu to dobrze trafiłaś!

Skóra szyi i dekoltu szybko ulega wysuszeniu, przez co bardziej widoczne stają się nawet niewielkie zmarszczki i zagniecenia naskórka. Często troszczymy się o skórę twarzy, zapominamy natomiast o skórze szyi i dekoltu a tam niestety widać  upływające lata.

Ratunkiem są zabiegi odżywcze i rewitalizujące, dzięki którym skóra nabierze blasku, otrzyma dużą dawkę substancji nawilżającej, poprawi się jej kondycja i wygładzą się zmarszczki.


Dla rewitalizacji skóry szyi oraz dekoltu polecamy następujące zabiegi:


- mezoterapia igłowa (TUTAJ przeczytasz więcej o zabiegu)

- mezoterapia frakcyjna urządzeniem Mezo-pen (TUTAJ przeczytasz więcej o zabiegu)

- peelingi chemiczne (TUTAJ przeczytasz więcej o zabiegu)

- nici rewitalizujące PDO (TUTAJ przeczytasz więcej o zabiegu)

 - Zabieg Bosom Hydro Care (BHC)

Spanie w pozycji na boku, przesuszenie skóry, naturalne procesy starzenia, wolne rodniki, palenie papierosów...to wszystko wpływa na stan naszej skóry. Szczególnie narażona na te niekorzystne czynniki jest cienka skóra pokrywająca dekolt.

Z czasem tworzą się pionowe bruzdy między piersiami, które prezentują się niekorzystnie i świadczą jednoznacznie o starzeniu się tej okolicy ciała.

Wychodząc naprzeciw licznym pytaniom Pacjentek Gabinet Manufaktura Piękna prezentuje autorski zabieg doktor Katarzyny Luch przeznaczony do rewitalizacji skóry szyi i  dekoltu.

Dzięki unikalnemu protokołowi zabiegowemu możemy podczas jednego zabiegu nawilżyć skórę, spłycić zmarszczki, ujędrnić ją i rozjaśnić.


Zabieg trwa około 30-45 minut, jest bezbolesny. Przed zabiegiem skóra jest znieczulana kremem. Rekonwalescencja jest krótka i mało problematyczna.


Rewitalizacja skóry dłoni

Dłonie są naszą wizytówką. Używamy ich często w trakcie codziennych zajęć, skupiają na sobie wzrok.

Skóra dłoni wymaga szczególnej dbałości w związku z częstym narażeniem na niekorzystne czynniki - detergenty, mróz, wodę i słońce. Jest cienka i delikatna, a kiedy wraz z postępem lat traci podściółkę tłuszczową zaczyna zdradzać nasz wiek lub wręcz postarzać. Szczególnie niekorzystnie wyglądają dłonie w okresie zimy i lata. W związku z częstym narażeniem na przesuszenie skóra dłoni staje się jeszcze bardziej cienka i sucha, zaczyna pękać i łuszczyć się.

Może to stanowić punkt wejściowy dla różnych procesów chorobowych w obrębie skóry.

Praca nad skórą dłoni polega na odżywieniu jej, nawilżeniu i stymulacji produkcji kolagenu i elastyny - białek, które odpowiadają za dobrą jakość skóry.


Dla rewitalizacji skóry dłoni polecamy następujące zabiegi:


- mezoterapia igłowa (TUTAJ przeczytasz więcej o zabiegu)

- peelingi chemiczne (TUTAJ przeczytasz więcej o zabiegu)

- rewitalizacja dłoni za pomocą hydroksyapatytu wapnia (Crystalys lub Radiesse) - TUTAJ przeczytasz więcej o zabiegu

- rewitalizacja dłoni za pomocą przeszczepu własnego tłuszczu - system PUREGRAFT - TUTAJ przeczytasz więcej o zabiegu


Rekonwalescencja jest krótka i mało problematyczna.


Przeciwwskazania do wyżej wymienionych zabiegów:


    - zmiany skórne w miejscu podania preparatu

    - choroby immunologiczne

    - terapia immunosupresyjna

    - ciąża i karmienie piersią

    - nadwrażliwość na składniki preparatu

    - nadwrażliwość na lidokainę lub miejscowe środki znieczulające typu amidowego (przeciwwskazanie względne)Nadpotliwość

- pachy, dłonie, stopy

Nadpotliwość jest częstym i przykrym problemem, który wynika z nadmiernej produkcji potu. Dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Negatywnie wpływa na naszą pewność siebie, utrudnia wykonywanie pracy zawodowej, czasem może nawet prowadzić do izolacji społecznej.

Pot jest wydzieliną bezzapachową, jednak bardzo szybko zostaje zakażony przez bakterie bytujące na skórze,

co powoduje powstawanie nieprzyjemnego zapachu. Im więcej wydzielamy potu, tym zapach jest bardziej intensywny.

Jest to szczególnie krępujące w sytuacjach biznesowych i towarzyskich.

Przykry zapach potu kojarzy się z niewłaściwą higieną ciała, co może prowadzić do problemów emocjonalnych

i trudności w nawiązywaniu relacji.

Botoks (toksyna botulinowa) w sposób skuteczny i długotrwały likwiduje nadmierne wydzielanie potu.

Toksyna botulinowa blokuje działanie nerwów, które zaopatrują gruczoły wydzielające pot. To powoduje zablokowanie wydzielania - gruczoły stają się nieaktywne. Wytwarzanie potu zmniejsza się o 87% po tygodniu od leczenia.


Zabieg trwa około 30 minut. Przed zabiegiem nakładamy krem znieczulający na skórę na około 30 minut. Rekonwalescencja jest krótka i mało problematyczna. Efekty zabiegu zaczynają być odczuwalne po kilku dniach, pełny efekt przypada na 14 dzień po zabiegu. Efekty blokowania potliwości objętej zabiegiem okolicy ciała trwają 6- 8 miesięcy.

Kolejna sesja leczenia może być przeprowadzona po wygaśnięciu efektu poprzedniej.


Zabieg przeznaczony jest dla osób mających problem z nadmiernym wydzielaniem potu w okolicy pach, rąk lub stóp.


Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:


- alergia na składniki preparatu (albuminy ludzkie)

- choroby płytki nerwowo – mięśniowej (np. myasthenia gravis, zespół Lamberta - Eatona)

- zażywanie niektórych leków: np.: cyklosporyny, aminoglikozydy, D-penicylamina, aminochinolony, leków p/malarycznych, leków przeciwzakrzepowych (np. aspiryna, Plavix), leków przeciwbólowych (również dostępnych bez recepty), preparatów witaminowych (wit. E)

- stany zapalne skóry

- opryszczka

- ciąża i okres karmienia piersią

Film z zabiegu leczenia nadpotliwości pach.

Zabiegi na ciało

Powiększanie piersi

Aquafilling Bodyline

Aquafilling® bodyline jest innowacyjnym preparatem wypełniającym, stosowanym do modelowania i konturowania ciała (powiększanie biustu i pośladków, modelowanie ramion oraz korekty niedoskonałości tkanek miękkich).

Aquafilling® bodyline to żel hydrofilowy, który składa się w 98 % z soli fizjologicznej i 2% poliamidu.


Wskazania do zabiegów z użyciem Aquafilling bodyline:


• zwiększenie objętości oraz poprawa kształtu piersi

• asymetria piersi

• korekta defektów piersi, np. wyrównanie ubytków po zabiegach

• korekcja kształtu i wielkości pośladków

• korekta defektów pośladków, np. deformacji pooperacyjnych

• asymetria pośladków, wrodzona dysproporcja

• „płaskie pośladki”

• korekta wad tkanek miękkich różnej etiologii


Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Jest dobrze tolerowany przez Pacjentów. Trwa 1,5-2 godziny. Rekonwalescencja jest krótka i trwa najczęściej 1-3 dni. 5-7 dni po zabiegu jest konieczna konsultacja kontrolna.

Jest to zabieg o niewielkiej inwazyjności, dlatego Pacjent wraca do domu bezpośrednio po zabiegu. Do codziennych czynności może wrócić już 24 godziny po zabiegu.

Preparat Aquafilling® bodyline jest wstrzykiwany do tkanek miękkich, zgodnie z opracowanymi technikami podania za pomocą igły lub kaniuli, co minimalizuje ryzyko doznania urazu podczas zabiegu. Ze względu na brak chirurgicznych nacięć do minimum zmniejszone jest ryzyko powstania blizn i bliznowców.Efekt utrzymuje się co najmniej 5 lat. Końcowy efekt można zaobserwować  już 7 dni po zabiegu (kiedy znikną obrzęki i po absorpcji roztworu podawanego jako znieczulenie miejscowe). Piersi po zabiegu zarówno w wyglądzie jak i w dotyku są bardzo naturalne, nie wyczuwa się implantu.Wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu z użyciem Aquafilling® bodyline są omawiane indywidualnie z Pacjentem. Zabieg może wykonać wyłącznie lekarz, który posiada certfikat ukończenia szkolenia z użyciem preparatu Aquafilling® bodyline.Aquafilling® bodyline nie powinien być stosowany u osób, które: mają kłopoty z krzepliwością krwi, cierpią na ciężkie i przewlekłe choroby somatyczne, choroby nowotworowe, infekcje i stany zapalne skóry, nie tolerują lub mają alergię na niektóre leki, są w trakcie menstruacji.

Przed zabiegiem lekarz przedstawia przewidywany efekt, który zależy od indywidualnych cech anatomicznych Pacjenta. W gestii Pacjenta pozostaje wybranie techniki korekcji.


Po zabiegu:

Należy przy tym zachować szczególną ostrożność i delikatnie obchodzić sie z miejscem podania preparatu. Bardzo ważne jest, aby zamoczyć opatrunku przez 5-7 dni.

Dodatkowo Pacjentowi zaleca się: noszenie bielizny modelujacej przez 3-4 tygodnie po zabiegu, wykonywanie delikatnego masażu okolic poddanych zabiegowi według zaleceń lekarza, unikanie ucisku na okolice poddane zabiegowi, unikanie ćwiczeń, które są związane z napinaniem partii mięśniowych, unikanie spania na brzuchu (w przypadku powiększenia piersi), niekorzystanie z sauny i solarium przez pierwszy miesiąc od zabiegu.


Zalety Aquafiling® bodyline


• Mało inwazyjny zabieg - szybki powrót do codziennych aktywności

• Bardzo naturalny wygląd - w przeciwieństwie do implantów, preparat jest niewyczuwalny w dotyku oraz nie są widoczne kontury podanego preparatu

• Długotrwały efekt - przynajmniej na 5 lat

• Bezpieczny dla organizmu


Galeria zdjęć:

Film z zabiegu powiększania piersi żelem Aquafilling bodyline:

Wypełnianie i rewitalizacja warg sromowych większych

Wypełnianie i rewitalizacja warg sromowych większych

Wiele kobiet z wiekiem traci satysfakcję z wyglądu narządów intymnych. Zanik tkanki tłuszczowej wypełniającej wargi sromowe większe powoduje, że tracą one jędrność, skóra pokrywająca je staje się bardziej podatna na uszkodzenia i otarcia a często wtórnie do nich pojawiają się nawracające infekcji dróg rodnych.

Jest sposób by temu zaradzić. Pod skórę warg sromowych większych wprowadza się implant składający się z usieciowanego kwasu hialuronowego, mający postać plastycznego żelu, doskonale rozpływający się i wypełniający ubytki tkanki w wargach sromowych większych.


Zabiegi wypełniania warg sromowych wykonywane są u kobiet, która chcą zmienić ich wygląd estetyczny

lub u których wargi sromowe większe są zbyt małe i nie zabezpieczają w ten sposób warg sromowych mniejszych.

Mogą wystąpić wtedy infekcje oraz podrażnienia powodujące dyskomfort.

Zabieg doskonale sprawdza się również w przypadku kobiet w okresie menopauzalnym, po chemioterapii lub w momencie znacznego spadku wagi, kiedy zmniejsza się ilość tkanki tłuszczowej przez co skóra staje się cieńsza.


Kwas hialuronowy zawarty w preparacie Desirial wzbogacony został o naturalny antyoksydant -mannitol, który dodatkowo chroni go i przedłuża jego działanie. Desirial to rozwiązanie, które zapewnia długotrwały efekt w postaci złagodzenia objawów i zniesienia niekorzystnych zmian anatomicznych w obrębie pochwy oraz utrzymuje właściwe funkcjonowanie tkanek żeńskich narządów płciowych.


Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Trwa 30-45 minut. Preparat jest wprowadzany za pomocą kaniuli. Rekonwalescencja jest krótka. Efekty są widoczne po pierwszym tygodniu od wstrzyknięcia preparatu. Efekty utrzymują się do 2 lat.


Zastosowanie kwasu hialuronowego Desirial zwiększa objętość i napięcie skóry większych warg sromowych. Zauważalna jest również zmiana w kształcie warg sromowych.


Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:


    - zmiany skórne w miejscu podania preparatu

    - choroby immunologiczne

    - terapia immunosupresyjna

    - ciąża i karmienie piersią

    - nadwrażliwość na składniki preparatu

    - nadwrażliwość na lidokainę lub miejscowe środki znieczulające typu amidowego (przeciwwskazanie względne)